Katalog Stron WWW

 
 

Last minute przez cały rok

Opis Last minute przez cały rok Portal turystyczny promujący mniej znane i popularne kierunki wyjazdów wakacyjnych, zarówno bliższe, takie jak Maroko, Portugalia i Madera, jak i dalsze: Indie, Chiny, Tajlandia, Sri Lanka czy wyjazdy w rejon morza karaibskiego: Meksyk, Kuba, Dominikana, Margarita. Na bliskim wschodzie polecamy Cypr, Jordanie i Izrael oraz hit tego sezonu Zjednoczone Emiraty Arabskie.
Url http://tanie-lastminute.pl
Kategoria Sport Turystyka > Last minute
Słowa kluczowe wakacje   wycieczka   wypoczynek
Data dodania Aug 26, 2011
ID linku 13549
Napisz recenzję   Dodaj do ulubionych   Poleć znajomemu   Zgłoś błędny link  
Średnia ocena gości : 0.00 (z 5)
Ilość ocen: 0 Głosów
Ocena gościa
 Inne wpisy w Sport Turystyka > Last minute

Dla miłośników Bułgarii i osób, które zamierzają wybrać się na wakacje i wczasy do Bułgarii zawsze znajdzie się coś ciekawego na naszej stronie: dziesiątki opisów hoteli i pensjonatów. Ciekawe zdjęcia i filmy z bułgarskich kurortów. Proponujemy co warto zwiedzić, co i gdzie zjeść. Linki do aktualnych ofert wyjazdów do Bułgarii. Jednym zdaniem: u nas wszystko co trzeba wiedzieć o Bułgarii, żeby mieć udane wakacje.
Kategoria:   Sport Turystyka > Last minute

2. Cypr

Często marzymy o takim miejscu na ziemi, w którym przez okrągły rok świeci gorące słońce, woda jest czysta i ciepła, a mieszkańcy niezmiennie gościnni. Często też nie zdajemy sobie sprawy, że to miejsce jest realne, prawdziwe i tuż, tuż na wyciągnięcie ręki - wspaniała wyspa - Cypr.
Niewielka Republika Cypru należy do Unii Europejskiej, lecz pod względem położenia geograficznego - do zachodniej Azji. Historycznie związana z Grecją i jej bogatym dziedzictwem, a dzięki mitologii nazywana Wyspą Afrodyty, mitologicznej bogini miłości. Słynie z najłagodniejszego i najbardziej słonecznego klimatu w basenie Morza Śródziemnego, dzięki czemu przez okrągły rok trwa tutaj sezon wakacyjny.
Kategoria:   Sport Turystyka > Last minute
Sport Turystyka > Serwisy turystyczne
"Cud. Bajka słoneczna. Powietrze pachnie. Spokój. Przestrzeń morza. Niewiarygodne, cudne, stare mury. Oliwki, winnice, pomarańcze, cytryny, palmy i wszędzie pełno oleandrów. Piękności jest tu tyle i słońca, i morza, że nie wiadomo, od czego zacząć". Tak o Dubrowniku pisał w 1927 roku polski kompozytor i dyrygent Ludomir Rogowski, który "Perłę Adriatyku" wybrał na miejsce zamieszkania. Tak o Dubrowniku mówią wszyscy turyści, którzy zachwyceni urokiem i niepowtarzalnym klimatem tego miejsca, wracają do niego w swoich wspomnieniach. A miasto ukochane jest zwłaszcza przez Polaków i to nasz język najczęściej słyszy się na ulicach.
Kategoria:   Sport Turystyka > Last minute
Sport Turystyka > Serwisy turystyczne

4. Novalja

Novalja to malownicze miasteczko położone w północnej części wyspy, wśród bujnej roślinności. Amatorzy leniuchowania w promieniach słońca (bez względu na wiek!) znajdą tu doskonałe warunki do wypoczynku. Rozległe żwirowe plaże (najładniejsze w zatoczkach Zrče, Caska i Trinčel) i błękitna morska toń to nie jedyne atrakcje Novalji. Warto zobaczyć tu podziemny akwedukt, zbudowany przez Rzymian w I w. n.e. oraz piękny barokowy kościół św. Katarzyny. Cały dzień skąpany w promieniach słońca to fantastyczny relaks na plaży,
Kategoria:   Sport Turystyka > Last minute
Sport Turystyka > Serwisy turystyczne

5. Pula

Pula to starożytne miasto położone na ośmiu łagodnych wzgórzach, nad zatoką w południowo - zachodniej części Istrii. Panuje tu ciepły i łagodny klimat. Symbolem miasta jest świetnie zachowany rzymski amfiteatr - monumentalna budowla, wzniesiona za rządów cesarza Wespazjana, mogła pomieścić ponad 20 tys. widzów. Amfiteatr ma kształt owalu, i podobnie jak w rzymskim Coloseum, niegdyś organizowano tu walki gladiatorów, także z dzikimi zwierzętami. Przepiękny zabytkowy amfiteatr latem zamienia się w scenę, na której odbywają się przedstawienia operowe, koncerty, pokazy filmów i inne wydarzenia kulturalne.
Kategoria:   Sport Turystyka > Last minute
Sport Turystyka > Wakacje