Katalog Stron WWW

 
 

FUNDACJA POMOCY DZIECIOM SPECJALEN TROSKI terapie dla dzieci niepełnosprawnych

Opis FUNDACJA POMOCY DZIECIOM SPECJALEN TROSKI terapie dla dzieci niepełnosprawnych Do podjęcia współpracy z naszą fundacją zachęcamy osoby indywidualne oraz instytucje trudniące się kompleksową pomocą dla rodzin opiekujących się dziećmi niepełnosprawnymi ruchowo oraz umysłowo. Celem naszej fundacji jest zapewnienie wszechstronnej i długofalowej pomocy, która przyczyni się do udoskonalenia warunków socjalnych, materialnych i finansowych opiekunów dzieci i samych dzieci. Fundacji Pomocy Dzieciom Specjalnej Troski prowadzi Warsztat Terapii Zajęciowej na ul. Roosevelta 27/1 w Legnicy. Opiekujemy się 25 podopiecznymi, którzy uczęszczają na 5 warsztatów: plastyczny, techniczny, informatyczny, gospodarstwa domowego oraz ogrodniczy. Organizujemy również zajęcia sportowe i zajmujemy się działką ogrodniczą. Wspieramy rodziców i opiekunów w zakresie dydaktyki, wychowawstwa i terapeutyki. Więcej na stronie www.
Url http://www.fpdst.org/
Kategoria Internet > Pomoc charytatywna
Sowa kluczowe fundacja   pomoc dzieciom   pomoc dydaktyczna   terapie dla dzieci niepełnosprawnych   dzieci specjalnej troski   wsparcie dzieci
Data dodania Feb 1, 2013
ID linku 14739
Napisz recenzję   Dodaj do ulubionych   Poleć znajomemu   Zgłoś błędny link  
Średnia ocena gości : 0.00 (z 5)
Ilość ocen: 0 Głosów
Ocena gościa
 Inne wpisy w Internet > Pomoc charytatywna

Witam serdecznie, nazywam się Oliwier Maślanka.

Diagnoza lekarska jest u mnie zatrważająca. Od ponad roku choruję na rdzeniowy zanik mięśni, postać Werdinga – Hofmana. (SMA1). To rzadka i ciężka, na dzień dzisiejszy nieuleczalna choroba. Zanikają mięśnie całego organizmu, także przepony. Nie mogę ruszać nóżkami i rączkami, nie mogę siedzieć ani chodzić. Najgorsze jednak jest to, że dochodzi do niewydolności układu oddechowego.

Schorzenie polega na braku impulsów nerwowych do mięśni szkieletowych, co powoduje osłabienie napięcia i siły mięśniowej. Przeszedłem operację fundoplikacji i założenia gastroskomii. Obecnie oddycham za pomocą respiratora.

Jednak mam ogromną chęć życia…
Kategoria:   Internet > Pomoc charytatywna
Zdrowie Uroda > Rehabilitacja
Zdrowie Uroda
Do podjęcia współpracy z naszą fundacją zachęcamy osoby indywidualne oraz instytucje trudniące się kompleksową pomocą dla rodzin opiekujących się dziećmi niepełnosprawnymi ruchowo oraz umysłowo. Celem naszej fundacji jest zapewnienie wszechstronnej i długofalowej pomocy, która przyczyni się do udoskonalenia warunków socjalnych, materialnych i finansowych opiekunów dzieci i samych dzieci. Fundacji Pomocy Dzieciom Specjalnej Troski prowadzi Warsztat Terapii Zajęciowej na ul. Roosevelta 27/1 w Legnicy. Opiekujemy się 25 podopiecznymi, którzy uczęszczają na 5 warsztatów: plastyczny, techniczny, informatyczny, gospodarstwa domowego oraz ogrodniczy. Organizujemy również zajęcia sportowe i zajmujemy się działką ogrodniczą. Wspieramy rodziców i opiekunów w zakresie dydaktyki, wychowawstwa i terapeutyki. Więcej na stronie www.
Kategoria:   Internet > Pomoc charytatywna