Katalog Stron WWW

 
 

Subskrybuj tę kategorię
Top > Zdrowie Uroda  

Linki
 • Psychoterapia Katowice
 • ocena:
 • ocena gości:
śląski ośrodek psychoterapii psychodynamicznej w Katowicach zajmuje się pomocą psychologiczną w obszarach:
psychoterapii indywidualnej i grupowej dla młodzieży i dorosłych oraz organizujący warsztaty tematyczne i szkolenia z zakresu socjoterapii, komunikacji, asertywności, twórczości, relaksacji a także treningi interpersonalne.
Psychoterapia psychodynamiczna w oparciu o którą pracuje nasz Ośrodek wywodzi się z psychoanalitycznego nurtu rozumienia pacjenta. Celem terapii jest dokonanie zmiany, a drogami prowadzącymi do tego są m. in.: analiza zdarzeń i procesów w życiu pacjenta, praca nad relacjami interpersonalnymi oraz nad procesami intrapsychicznymi , możliwość uzyskania w relacji pacjent - terapeuta korektywnych doświadczeń emocjonalnych w obszarze deficytów pacjenta. Wnoszone przez pacjenta tematy są podczas sesji terapeutycznej omawiane z uwzględnieniem historii życiowej pacjenta oraz analizy procesów nieświadomych. Poprzez relację terapeutyczną następuje zmiana obrazu siebie pacjenta, postrzegania świata oraz własnych trudności i obszarów konfliktowych. Terapia odbywa się w oparciu o strukturę tj. ustalone na pierwszym spotkaniu częstotliwość, czas trwania sesji (45-50min) oraz odpłatność. Dobór technik psychoterapeutycznych uzależniony jest od typu leczonych zaburzeń.
Studium Socjoterapii i Treningu Interpersonanego organizowane jest we współpracy z Krakowskim Centrum Psychodynamicznym. (www.kcp.krakow.pl) Jest to dwuletnie szkolenie wprowadzające w obszar pracy socjaterapeutycznej, ze szczególnym uwzględnieniem psychoedukacji, psychoprofilaktyki oraz wszelkich form pomocy psychologiczno-pedagogicznej dla dzieci i młodzieży z jednoczesnym zakreśleniem podstaw rozumienie i pracy psychoterapeutycznej w oparciu o paradygmat psychodynamiczny. Zajęcia mają charakter treningowy, warsztatowy, seminaryjny oraz wykładowy. Konstrukcja merytoryczna kursu umożliwia opanowanie podstaw pracy indywidualnej w zakresie szeroko rozumianego poradnictwa a także podstaw organizacji i prowadzenia różnorodnych form tak treningowych, jak i warsztatowych. Ponad to daje możliwość poruszania się w obszarze diagnozy problematyki pacjentów, kwalifikacji do różnych sposobów leczenia a także podstawy pracy terapeutycznej. Po otrzymaniu dyplomu ukończenia Studium istnieje możliwość starania się o Certyfikat Trenerski Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz kontynuowania nauki na podyplomowym szkoleniu w zakresie psychoterapii psychodynamicznej.
Konstrukcja szkolenia:

I rok

40 godzinny czterodniowy trening interpersonalny wprowadzający na początku kursu, stanowiący możliwość doświadczenia siebie w kontakcie z grupą, swoich możliwości oraz ograniczeń w sytuacji grupowej, a także jednocześnie spełniający wymóg komisji certyfikacyjnej Polskiego Towarzystwa Psychologicznego
130 godzin dwudniowych warsztatów tematycznych, odbywających się raz w miesiącu przez sześć miesięcy, będących wprowadzeniem w tematykę socjoterapii, psychoedukacji oraz poradnictwa a także podstawowych metod pracy plus jednodniowy warsztat wprowadzający do wyjazdu wakacyjnego. Warsztaty te obejmują swoim zakresem poniższe tematy:
kontakt,
komunikacja,
integracja grupy,
podstawy pracy indywidualnej i grupowej,
rysunek w pracy,
użycie psychodramy,
elementy treningu twórczości, wrażliwości, asertywności i relaksacji,
wprowadzenie do psychoterapii.
10-dniowy wyjazdowy, wakacyjny cykl zawierający w sobie:
9 godzin wykładów na temat podstaw procesu terapeutycznego,
18 godzin warsztatów na temat pracy z grupą,
9 godzin seminariów na temat pracy z grupą,
27 godzin warsztatów na temat pracy w kontakcie indywidualnym,
17 godzin superwizji.
W sumie 80 godzin zajęć
Razem 250 godzin zajęć w pierwszym roku.

II rok

8 dwutygodniowych, comiesięcznych spotkań, w skład których wchodzi:
12 godzin wykładów na temat podstawowych zagadnień psychoanalizy,
12 godzin wykładów na temat analitycznie zorientowanej psychologii rozwojowej,
12 godzin wykładów na temat procesu terapeutycznego,
12 godzin wykładów na temat technik pracy socjoterapeutycznej, m.in.:
konflikt w klasie, grupie,
psychoprofilaktyka,
zajęcia psychoseksualne,
trening asertywności,
psychorysunek,
psychodrama,
poradnictwo kryzysowe.
36 godzin warsztatów tematycznie związanych z wykładami, polegających na ćwiczeniu technik pracy zarówno w kontakcie indywidualnym (16 godzin) oraz w kontakcie grupowym (16 godzin).
12 godzin superwizji grupowych,
12 godzin analizy materiałów video,
12 godzin seminariów poświęconych szczegółowym aspektom w/w zagadnień.
W sumie 120 godzin zajęć.
Drugi, 10-dniowy, wyjazdowy wakacyjny cykl (w sumie 80 godzin) zawierający w sobie:
9 godzin wykładów na temat psychopatologii,
27 godzin warsztatów na temat pracy w kontakcie indywidualnym,
18 godzin superwizji,
16 godzin warsztatów na temat elementów procesu terapeutycznego,
10 godzin seminarium na temat analizy przypadku
Razem 80 godzin zajęć
Drugi rok obejmuje w sumie 200 godzin zajęć.

Całość Studium Socjoterapii i Treningu Interpersonanego obejmuje 450 godzin szkolenia.

Kryteria otrzymania Dyplomu ukończenia Studium:
- zaliczenie dwóch wyjazdów wakacyjnych
- obecność na minimum 80% zajęć
- zaliczenie pracy pisemnej w I roku
- zaliczenie testu w II roku
- uregulowane sprawy formalne

Cena Studium Socjoterapii i Treningu Interpersonalnego wynosi:

I rok - 3500 zł w tym:
100 zł pierwsza rata kwalifikacyjna
2400 zł zajęcia warsztatowe (8*300)
1000 zł Intensywny Trening Wakacyjny
II rok - 4000 zł w tym:
2800 zł zajęcia warsztatowe (8*350)
1200 zł Intensywny Trening Wakacyjny
w sumie - 7500 zł
Kategoria:   Zdrowie Uroda > Psychologia
Zdrowie Uroda > Psychologia > Psychoterapia
Zdrowie Uroda

Data dodania: Nov 20, 2009 Trafień: 5 Ocena: 5.00 Głosów: 1
 • laboratorium analityczne sosnowiec
 • ocena:
 • ocena gości:
Mamy przyjemność zaprosić Państwa do leczenia w Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Instytut Zdrowia Centrum, przy ulicy Teatralnej 10 w Sosnowcu.

Znajdziecie tu Państwo niepowtarzalną atmosferę, miłą, profesjonalną obsługę, odpowiadającą najwyższym standardom. Do dyspozycji naszych pacjentów pozostają nowoczesne, wyposażone w najnowszy sprzęt diagnostyczny, gabinety stomatologiczne i specjalistyczne. Nasi lekarze zatrudnieni są w renomowanych szpitalach klinicznych na Śląsku, są to cenione w środowisku medycznym autorytety.

Szczególną troską otaczamy naszych najmłodszych pacjentów, zarówno w zakresie leczenia stomatologicznego, jak i opieki pediatrycznej, alergologicznej, chirurgicznej, dermatologicznej czy laryngologicznej. Mali pacjenci Instytutu przyjmowani są w specjalnie zaaranżowanych gabinetach, przez przeszkolonych do pracy z dziećmi specjalistów, aby wizyta stomatologiczna czy lekarska nie była tylko przykrą koniecznością.

Jesteśmy przekonani, że każdy kto odwiedzi naszą placówkę, pozostanie pod opieką Instytutu.
Kategoria:   Zdrowie Uroda

Data dodania: Nov 24, 2009 Trafień: 0 Ocena: 0.00 Głosów: 0
 • implanty mysłowice
 • ocena:
 • ocena gości:
Oferujemy Państwu najwyższy poziom leczenia stomatologicznego począwszy od prostych zabiegów leczenia zębów, specjalistycznego leczenia kanałowego, leczenia protetycznego, chirurgii szczękowej a skończywszy na skomplikowanej rekonstrukcji uzębienia opartej na implantach. Wykonujemy również aparaty ortodontyczne u dzieci i dorosłych.

Nasze gabinety są doskonale wyposażone w nowoczesną aparaturę diagnostyczną - rtg, radiowizjografia, rtg pantomograficzne, mikroskop oraz wysokiej klasy urządzenia do zabiegów między innymi periodontologicznych, chirurgicznych, implantologicznych i endodontycznych.
Kategoria:   Zdrowie Uroda

Data dodania: Nov 24, 2009 Trafień: 0 Ocena: 0.00 Głosów: 0
 • Psychiatra Poznań
 • ocena:
 • ocena gości:
Serdecznie zapraszamy do specjalistycznego gabinetu psychiatrycznego w Poznaniu gdzie zajmujemy się leczenie zaburzeń nerwowych i psychicznych, m.in takich jak zaburzenia psychiczne, interwencje kryzysowe, leczenie uzależnień, oddziaływania
psychoterapeutyczne, wydawanie opinii psychiatrycznych w Poznaniu u dorosłych i młodzieży. Maciej Bzowy - Lekarz Specjalista Psychiatra Poznań | ul. Bóżnicza 11/24 Poznań 61-751 | tel. 602 255 993
Kategoria:   Zdrowie Uroda
Zdrowie Uroda > Gabinety
Kraje Miasta Regiony > Wielkopolskie

Data dodania: Dec 3, 2009 Trafień: 0 Ocena: 0.00 Głosów: 0
 • Soczewki kontaktowe
 • ocena:
 • ocena gości:
Sklep internetowy oczkowo.pl oferuje swoim Klientom sprzedaż soczewek kontaktowych a także środków slużących do ich pielęgnacji. Oferta sklepu sierowana jest dla osób ceniących sobie swój czas , wygodę i również bezpieczeństwo zakupów. O atrakcyjności oferty sklepu internetowego oczkowo.pl decyduje niska końcowa cena dla Klienta, która jest możliwa dzięki właściwie skonstruowanemu systemowi rabatów oraz promocji. Serdecznie zachęcamy wszystkich do odwiedzenia witryny oczkowow.pl. Zapraszamy.
Kategoria:   Zdrowie Uroda

Data dodania: Dec 15, 2009 Trafień: 2 Ocena: 0.00 Głosów: 0

36. Moda

 • Moda
 • ocena:
 • ocena gości:
Serwis dla kobiet zawierający porady dotyczące mody, urody, stylizacji, kosmetyków, najnowsze kolekcje, modne fryzury.
Szafiarki to miejsce, gdzie możesz dodawać zdjęcia swoich stylizacji, ubrań i dodatków, przeglądać stylizacje innych użytkowniczek, dzielić się swoimi opiniami, a także otrzymywać cenne rady dotyczące stylu i ubioru.
Kosmetykopedia to Internetowa baza kosmetyków, w której możesz oceniać wypróbowane przez Ciebie kosmetyki, a także dowiedzieć się przed kupnem danego produktu, jak oceniają go inne użytkowniczki.
Kategoria:   Zdrowie Uroda > Uroda
Zdrowie Uroda
Zdrowie Uroda > Kobiety

Data dodania: Dec 15, 2009 Trafień: 1 Ocena: 0.00 Głosów: 0
 • Alergie , uczulenia, wysypki u dzieci i dorosłych
 • ocena:
 • ocena gości:
Doświadczenie zdobyte przez 15 lat redagowania i wydawania czasopisma dla rodziców małych alergików „Dziecko alergiczne” , a także pismo dla lekarzy pediatrów, pedagogów i psychologów- „Pacjent- dziecko alergiczne”. Co powoduje u niemowląt biegunki, kolkę, wymioty, ulewania, skazę białkową, co powoduje, że dzieci są niespokojne, rozdrażnione lub apatyczne? Co sprawia, że podatne są na infekcje (najczęściej bez podwyższonej temperatury), na zapalenia ucha, gardła, nosa, krtani, oskrzeli, płuc, że cierpią na ból głowy i są chronicznie zmęczone? O tym wszystkim będę pisać na www.alergicznie.plhttp://www.sidlink.com/add.php
Kategoria:   Zdrowie Uroda
Zdrowie Uroda > Medycyna

Data dodania: Dec 25, 2009 Trafień: 6 Ocena: 0.00 Głosów: 0
 • Salon Fryzjerski Kraków
 • ocena:
 • ocena gości:
Salon Urody w Krakowie zaprasza na zabiegi:
kosmetyczne,fryzjerskie,manicure,pedicure,tipsy oraz solarium.
Miła i profesjonalna obsługa zapewni Państwu szybkie i widoczne efekty świadczonych usług.
Gwarantujemy kompleksową opiekę profesjonalny sprzęt oraz wysokiej jakości produkty.
Nasze przestronne i przytulne urządzone wnętrza oraz fachowa obsługa zapewnią Państwu miłe chwile
relaksu spędzone w przyjaznej atmosferze.
Kategoria:   Zdrowie Uroda
Zdrowie Uroda > Salony piękności
Zdrowie Uroda > Włosy

Data dodania: Feb 23, 2010 Trafień: 0 Ocena: 0.00 Głosów: 0
 • Rozwój duchowy a zdrowie
 • ocena:
 • ocena gości:
Każdemu z nas przytrafiają momenty w życiu, kiedy źle się czuje a czasami odechciewa się żyć od natłoku problemów. Konflikty w związku czy w relacjach z innymi ludźmi generują emocje, z którymi nie radzimy sobie. Do tego dochodzą lęki o przyszłość, które są źródłem ciągłego stresu. To często doprowadza do problemów ze zdrowiem a nawet chorób. Aby uchronić się przed takim scenariuszem powstało mnóstwo terapii, które często okazują się nieskuteczne.

Więc jaką wybrać metodę?
W praktyce skuteczne okazały się techniki wykorzystujące rozwój duchowy, gdyż zajmują się one całościowym uzdrawianiem człowieka. Wśród technik z rozwoju duchowego na uwagę zasługuje Regresing i Tapping.

Regresing został stworzony w celu uzyskania szybkich postępów w rozwoju duchowym ale okazał się bardzo skuteczny w uzdrawianiu traum, które powodują dyskomfort emocjonalny i zaburzenia funkcjonowania. Leczenie następuje dzięki regresji do wydarzeń z przeszłości w połączeniu ze specjalnym oddychaniem.

Tapping jest techniką wybitnie do uwalniania się od emocji, ale ze względu, że pracuje się w nim także z energią w meridianach to klasyfikuje się go do rozwoju duchowego. Warto podkreślić, że ta terapia jest prosta do nauczenia i można bezpiecznie wykonywać ją samemu w domu.

Innymi polecanymi technikami z rozwoju duchowego jest medytacja, która regularnie stosowana wycisza umysł i uspokaja emocjonalnie. Osoby wierzące mogą wykorzystywać modlitwę do uzdrawiania siebie i rozwiązywania problemów w życiu.

Zapraszam na moją stronę i sam się przekonaj jak poprawić swoje samopoczucie i jakość swojego życia wykorzystując rozwój duchowy.
Kategoria:   Zdrowie Uroda
Zdrowie Uroda > Psychologia
Zdrowie Uroda > Medycyna naturalna

Data dodania: Dec 31, 2009 Trafień: 1 Ocena: 5.00 Głosów: 2
 • MONAR Puławy
 • ocena:
 • ocena gości:
Poradnia Profilaktyki i Terapii Uzależnień MONAR Puławy jest placówką ambulatoryjną, udzielającą kompleksowej pomocy leczniczo-profilaktycznej w zakresie uzależnienia i innych problemów związanych z używaniem narkotyków. Świadczy usługi zdrowotne w zakresie: diagnostyka uzależnień, poradnictwo, terapia indywidualna,kierowanie do oddziałów detoksykacyjnych i placówek leczenia stacjonarnego, konsultacje lekarza psychiatry, terapia rodzin, terapia małżeńska, zapobieganie nawrotom, redukcja szkód.
Kategoria:   Zdrowie Uroda

Data dodania: Jan 14, 2010 Trafień: 2 Ocena: 0.00 Głosów: 0
Sortuj wg :

Strony: [< Poprzednia] 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [Następna >] [Ostatnia >>]

Przejdź do kategorii:

Popular Tags